آسان سیگنال

مدیریت ریسک و سرمایه

مهمترین اصل معامله گری

 

مدیریت سرمایه


سوال تا حالا برایتان پیش آمده که به فکر سرمایه گذاری بیفتید؟ به طور مثال خرید سکه ، دلار، ماشین ، زمین ، سهام و غیره . در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کدام سرمایه‌ گذاری سودآورتر است؟ آیا تمامی سرمایه‌ گذاری‌ها سودآوری یکسانی دارند؟ آیا ریسک آنها با هم برابر است؟ پاسخ تمامی این سوالات در علم مدیریت سرمایه است .


هرکدام از بازارهای موجود ریسک متفاوتی دارند و مدت ‌زمان بازدهی و میزان بازدهی مورد انتظار از آن‌ها نیز متفاوت است . هنگام انتخاب یک بازار هدف برای سرمایه‌ گذاری، باید به دو متغیر ریسک و بازده به طور همزمان توجه کرد . در واقع ریسک و بازده به ‌عنوان دو رکن اصلی در اتخاذ تصمیمات سرمایه‌ گذاری هستند.

parallax background

تمامی تخم‌ مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید ، تا در صورت افتادن سبد همه تخم مرغ‌ هایتان از بین نروند.

 

مدیریت ریسک


نکتهکلمه ریسک بیشتر افراد را به یاد خطر و ضرر می‌اندازد . اما ریسک موقعیتی است که از ترکیب خطر و فرصت به دست می‌آید . وقتی شما ریسک می‌کنید ، خطری را به‌ جان می‌خرید ، به امید آن‌ که فرصتی به دست بیاورید . شما با توجه به میزان توانایی‌های فردی خود در کنار شناخت کامل از تهدیدهای احتمالی ، می‌توانید از این فرصت‌ ها استفاده کنید تا به اهداف خود برسید.

 
برای پوشش ریسک در سرمایه‌گذاری ، بهترین کار تشکیل سبد سرمایه‌ گذاری است. برای این کار فرد ، سرمایه خود را به چند قسمت تقسیم می‌کند و هر قسمت از آن را به بازارهای مختلف می‌برد . مثلا درصدی از سرمایه‌اش را به خرید ملک و درصدی دیگر را به خرید طلا اختصاص می ‌دهد و مابقی را صرف خرید ارز دیجیتال و یا کالاهای سرمایه‌ای، مانند ماشین‌آلات و تجهیزات می‌کند.
 

یکی از دلایلی که باعث می ‌شود بازار ارزهای دیجیتال محبوب ‌تر از بانک‌ ها باشد ، این است که شما با سپرده ‌گذاری در بانک حداکثر میزان بازدهی که می‌توانید کسب کنید محدود (مثلا بیست درصد به طور سالیانه) است . در حالی که بازاری مانند ارزهای دیجبتال به شما امکان کسب بازدهی‌های بیشتر از ۱۰۰ درصد را هم می‌دهد.

 

منبع : تالار بورس

خرید اشتراک